ואז הגיע חורף – טיפול בשפעת

תקופת החורף מגיעה ויחד עם הגשמים והקור, הסוודרים החמים והפוך של המיטה, מצטרף עוד חבר קבוע לחגיגת העונה – שפעות והצטננויות.

 

מדי שנה חולים במחלת השפעת כ- 10%-20% מהאוכלוסייה, כאחד מכל 10 מבוגרים ואחד מכל שלושה ילדים. עקב חולשת מערכת החיסון עלולה השפעת להיות קטלנית לחלשים, לקשישים ולחולים כרוניים. 20 אחוזים מהחולים במחלה מפתחים בעקבותיה סיבוכים. בין הנפוצים שבהם:ברונכיטיס, דלקת ריאות וסינוסיטיס.

 

כאשר הילדים שלנו הולכים לגנים ולבתי הספר בתקופת החורף, הם נחשפים לוירוסים וחיידקים שונים אשר נעים באוויר בטווח המוגן, המחומם והסגור של הגן  או בית הספר. ההידבקות היינה בלתי נמנעת, ואנו ניצבים מול עובדה – הסיכוי לחלות הוא גבוה ביותר.

אם כן, מה אנו עושים, האם לחסן את ילדינו, או את המבוגרים והחלשים שבינינו זה הפיתרון? אולי אין ברירה והחולי הוא בלתי נמנע? האם שוב נצטרך להאכיל את עצמנו ואת ילדינו בתרופות כימיות או חיסונים שונים ולסבול מתופעות הלוואי השונות? 

 ההומיאופתיה היא הפיתרון!!! טבעי, מהיר וללא תופעות לוואי.

בהומיאופתיה כל אדם מקבל הכנה הומאופתית המותאמת לו אישית על פי מאפייניו ולא תרופה כללית למחלה, אין צורך בתרופות כימיות, ולא בתהליכים ארוכים של החלמה או חזרה של המחלה שוב ושוב, כי הגוף לא מצליח להתחזק.

טיפול הומיאופתי נכון מביא לשיפור תוך שעות וחזרה לקו הבריאות תוך זמן קצר עם שיקום של המערכת החיסונית ויכולת לעמוד אל מול איומים נוספים כאשר אנו מחוזקים ובריאים יותר.

ההכנות ההומיאופתיות בטוחות לשימוש גם אצל תינוקות, ילדים קטנים ונשים בהריון ויעילותן בהשגת התוצאה הרצויה היא לרוב מהירה וטובה.

 

מספר דוגמאות למאפיינים של רמדיז הומיאופתיות יעילות בטיפול במצבים של שפעת:

 Nux-vomica –  טובה מאוד במצבים של שפעת, לרוב הסימפטומים הם חום מאוד גבוה, התקדמות מאוד מהירה של המחלה. צינה וצמרמורות מאוד חזקות, לא מצליחים להתחמם. לא רוצים לזוז מכיוון שהתנועה מעוררת את הצינה מחדש. הם רוצים מקלחת חמה אבל הם לא רוצים לקום כי פוחדים מהקור של הרוח. ישנן בעיות של עיכול, ובהתנהגות אנו נראה את הדאגה לענייני עבודה ואומרים שהם לא יכולים להרשות לעצמם את הזמן של המחלה.צרות רבות כתוצאה מהתקררות נעלמות לאחר שימוש ברמדי.


 Arsenicum album – לרוב שפעות הקשורות לבטן, מעורב עם שלשולים והקאות. במצבים אקוטיים יהיה להם חום מאוד גבוה. ההתקדמות היא איטית. במצבים אקוטיים הם יכולים להגיד שחם להם בפנים, אבל קר להם בגוף. הם ירצו חלון פתוח על מנת לקרר את הראש. מתחיל בחום והופך לצינה. ישנו חוסר שקט פנימי. הם מרגשים מותשים לאחר מאמץ קל. לרוב רוצים חברה. ישנו חיפוי לבן על הלשון.

 
Gelsemium – התפתחות איטית של מחלה. ישנה חולשה אדירה וישנוניות, הם בקושי מתעוררים לפני שהם חוזרים למיטה. הכל מרגיש כבד. ישנם הרבה כאבים אך הוא פחות סובל מהכאבים. כאבי ראש עמומים שמתחילים מאחור ועוברים קדימה. פעמים רבות הפנים נראות חיוורות, והצבע של החיפוי על הלשון נוטה לצהוב.

 

Bryonia alba– חשיפה לקור מהווה גורם  מרכזי, התפתחות איטית של המחלה. לרוב החום הוא לא גבוה, יש צמרמורות, ישנם כאבים מאוד חזקים, לרוב הכאבים מאוד סימטריים. בדרך כלל הם לא רוצים אפילו לדבר איתך, הם רוצים שפשוט יעזבו אותם בשקט. לרוב יש צמא מאוד חזק.

 

Eupatorium perfoliatum – ברפואת צמחים מתאים לשפעות והצטננות, ברונכיטיס, זיהומים ודלקות במערכת נשימה עליונה ונזלות. ישנה נטייה לכאבים ושברים בעצמות. חום מאוד גבוה וכאבים בלתי נסבלים. הכאבים גורמים לחולה להיות חסר מנוח. ברמדי זו ישנו רצון מאוד חזק למים מאוד קרים במצב של צינה, למרות שזה מחמיר אותם.

 

אם גם אתם רוצים לעבור חורף בלי ימים של מחלה מציקה, בלי אוסף של תרופות אנטיביוטיות ותרופות סבתא, בלי לאבד ימי עבודה, בית ספר או גן, צרו קשר עוד היום וטפלו בעצמכם ובמערכת החיסון שלכם, לעבור עוד חורף בשלום!

 

054-4497387

merkaz.levant@gmail.com

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on google

קליניקות בפריסה ארצית

  • חיפה – רח' ספרון 3, מרכז הכרמל

  • הוד השרון – הבנים 14 ב', קומה 3,  מרכז "אמא אדמה"

  • מודיעין – בית יהונתן, קומה 5, מרכז "דעה", קניון עזריאלי

אני פה עבורכם!

השאירו פרטים ואחזור בהקדם